WordPress Nedir


0
WordPress Nedir
WordPress Nedir

WordPress Nedir? Ne İşe Yarar?

öncelikle hemen wordpress nedir? ne işe yarar? sorularının cevabını vereyim;

wordpress nedir?

web de oluşturulan sitelerin büyük bir kısmı WordPress  ile yapılmıştır.

PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış ve GPL lisanslı bir kişisel yayın sistemidir. Wordpress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir.

Google tarafından çok hızlı index alır ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

WordPress Nedir Ne İşe Yarar - WordPress Nedir
WordPress Nedir Ne İşe Yarar – WordPress Nedir

WordPressaçık kaynaklı kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan dünyanın en çok kullanılan blog altyapısı sistemlerinden biridir. Alexa istatistiklerine göre en iyi 1 Milyon Web sitesi içerisinde %22′si WordPress altyapısı ile oluşturulmuştur.

Açık kaynak kodlu olması nedeniyle çok sayıda geliştirici tarafından desteklenip, her geçen gün daha da kolay kullanılabilir. açık kaynak kodlu yani herkes tarafından geliştirilebilir.

 


WordPress ne işe yarar? neler yapılabilir?;

WordPress ilk oluşturulduğunda Blog sitesi yapma amacıyla oluşturulmuş, açık kaynak kodlu olduğu için geliştiriciler tarafından sürekli yeni özellikler eklenerek  zaman içerisinde gelişti ve kullanımı kolaylaştı.

WordPress ile;

 • kişisel web sitesi
 • firma web sitesi,
 • galeri sitesi
 • emlak sitesi
 • haber sitesi
 • tanıtım sitesi
 • video sitesi
 • oyun sitesi
 • okul sitesi
 • forum sitesi
 • e-ticaret sitesine kadar her türlü web sitesi kurmamıza olanak sağlamaktadır.

WordPress  ile Blog Sitesi  kurduğunuz da günlük tutuyor gibi yazılar yazabilirsiniz. Farklı konular hakkında edindiğiniz  bilgilerinizi çevrenizle paylaşabilirsiniz.

ayrıca wordpress son derece güvenlidir açık kaynak kodlu olması onu adeta yenilmez bir sistem haline getiriyor.

WordPress Nedir Ne İşe Yarar - Ne İşe Yarar
WordPress Nedir Ne İşe Yarar – Ne İşe Yarar

WordPress  ile Kişisel web sitenizi kurduğunuzda çeşitli konularda yaşayarak ve okuyarak edindiğiniz bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Kendinizi tanıtan, öz geçmiş, okul, iş, sertifikalar gibi deneyimlerinizi, detaylı olarak anlatarak internet fenomeni olabilirsiniz. .İş başvurusu yaptığınızda sadece bir CV’nize blog sayfanızın linkini ekleyerek sizin hakkınızda daha detaylı bilgi almalarına ve size bakış acılarını değiştirmiş olursunuz.


 

bu yazıyı beğendiyseniz ilginizi çekebilecek bir diğer yazım;

bloger nedir? ne işe yarar?

 

 


Like it? Share with your friends!

0
RECEP AKYÜZ

2012'den bu yana farklı alanlarda projeler üretmekteyim konusu; yazılım,tasarım,kodlama,programlama olan benim başlıca ilgi alanım 2014'den bu yana tecrübelerimi 3 farklı web sitesinden yayınlayarak yeni farklı düşünen insanlara aktarıyorum.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.