En popüler 10 WordPress eklenti


0
En popüler 10 WordPress eklenti
En popüler 10 WordPress eklenti

En popüler 10 WordPress eklenti

En popüler 10 WordPress eklenti en güzel ayrıcalıklardan ve işimizi kolaylaştıran özeliklerinden bir tanesinde bir sorun olunca her zaman o sorunun çözümü için 1 eklenti bulunur.

bu yazıda wordpress kullanıcıların tercih ettiği en popüler  eklentileri derledim hadi inceleyelim.

All in One SEO Pack

WordPress tabanlı sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için gelişmiş seçenekler sunuyor. wordpres kullanıcılarına seo denilince 2 tane eklenti gelir,

bunlar;

  •  All in One SEO Pack
  •  SEO Yoast 

Yoast SEO

WordPress sitelerinin arama motoru optimizasyonu (SEO) geliştirmek için en çok tercih edilen eklentilerden biri. All in One SEO Pack gibi bu iki eklenti wordpress seo sektörünün başını çeken 5 milyon aşan kullanıcısı avrdır.


 

Google Analytics for WordPress

Sitenizin istatistiklerini Google Analytics ile ölçmüyor iseniz bu eklenti sayesinde Google Analytics’i sitenize en pratik şekilde entegre edebilirsiniz.


WordPress Importer

WordPress Importer sayesinde yedeklediğiniz sitelerdeki yazıları, sayfaları, yorumları, kategorileri, etiketleri ve özel alanları da pratik bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.


 NexGen Gallery

Eğer sitenizde fotoğraf galerisi kullanıyorsanız, NexGen Gallery çok işinize yarayabilecek bir eklenti. Galerilere toplu olarak resim yükleme, meta bilgilerini işleme, sıralamalarını ayarlama gibi pek çok işlemi kolayca yapmanızı sağlıyor.


WP Super Cache

Dinamik WordPress sitenizdeki sayfaların statik birer html e dönüştüren eklenti, bu işlemin ardından ziyaretçilerinize PHP sayfası yerine HTML versiyonunu göstererek hem sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlıyor, hem de sunucu kaynaklarını daha verimli kullanmanıza yardımcı oluyor.


Google Analytics for WordPress

Sitenizin istatistiklerini Google Analytics ile ölçmüyor iseniz bu eklenti sayesinde Google Analytics’i sitenize en pratik şekilde entegre edebilirsiniz.


Google XML Sitemaps

Arama motorlarınızın sitenizi daha iyi indekslemesini sağlamak için, özel bir XML site haritası oluşturuyor.


Contact Form 7

Ajax tabanlı, CAPTCHA desteğine sahip bir iletişim formu eklentisi olan Contact Form 7, tek bir site üzerinde birden fazla iletişim formu oluşturmanıza da olanak sağlıyor


 

wordpress hakkında bilginiz yok ise bu yazı tam size göre;

wordpress nedir? ne işe yarar?

umarım yardımcı olabilmişimdir,

teşekkürler.


Like it? Share with your friends!

0
RECEP AKYÜZ

2012'den bu yana farklı alanlarda projeler üretmekteyim konusu; yazılım,tasarım,kodlama,programlama olan benim başlıca ilgi alanım 2014'den bu yana tecrübelerimi 3 farklı web sitesinden yayınlayarak yeni farklı düşünen insanlara aktarıyorum.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.