PHP DERSLERİ | DEV EĞİTİM SETİ-SIFIRDAN PHP PROGRAMLAMA


0
1 comment, 2 shares
PHP DERSLERİ
PHP DERSLERİ

İçindekiler

PHP DERSLERİ

php dersleri bu sayfada yer alan dersler bu sitede bulunan bütün php dersleri yazılarının bir arada tek bir sayfa toplanmış halidir isterseniz bunları sıra sıra tek tek okuyabilirsiniz.  bakınız: bütün php eğitim yazıları

php eğitim seti

php dersleri eğitim seti ne başlamadan önce bu yazıyı okuman çok önemli. Öncelikle şunu bilmeni istiyorum. “php öğrenmek için  hiçbir kodlama bilgisi bilmene gerek yok.  

php dersleri eğitim seti gibi böyle kapsamlı bir eğitimi ücretsiz olarak bulmak gerçekten zor. o yüzden bundan faydalan! başlamadan önce çalışma ortamını kurman lazım! aşağıda çalışma ortamı nası hazırlanır? php için gerekli programlar nelerdir? bu soruların cevapları yazımda mevcut. hazırsan başlayalım.

php eğitim seti - çalışma ortamını hazırlama
php eğitim seti – çalışma ortamını hazırlama

PROGRAMLAMA ÖĞRENİRKEN BİLMENİZ GEREKENLER


php öğrenirken yarıda bırakmak isteyebilirsiniz, zorlanacağınız ve deyim yerinde ise zıvanadan çıkacağınız yerler ve zamanlar olacak bunu en iyi şuan php programlama dilinde profesyonel olan coder’lar çok iyi bilir.

bu sadece php programlama için değil; aynı zamanda  java, python, Visual Basic, JavaScript, R, Ruby, Groovy, Go, c#, c … gibi çok popüler diller içinde geçerli.  

bu yazıyı dikkatli okursanız; php eğitim seti derslerinde böyle bir sorun söz konusu kesinlikle olmayacaktır. ayrıca bu programlama dilleri hakkında bilgi almak isterseniz EN GEREKLİ 14 PROGRAMLAMA DİLİ yazımı okuyabilirsiniz.

php ya da herhangi bir programlama dilini öğrenmeye başladığınız andan itibaren düşünme hızınız artar beyniniz daha fazla yorulur ve daha fazla enerji tükettiğiniz için çabuk yorulursunuz. bundan dolayı çalışırken ya da php öğrenirken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sıraladım.

NOT: lütfen! bu yazıyı okumadan php eğitim seti içerisinde yer alan derslere başlamayın! ne kadar basit olsa da çoğu kişi bu basit sorunlar yüzünden php öğrenmeyi bırakmış ve elde ettikleri sonuç ise kaybettikleri zaman olmuştur.

php eğitim seti - ders çalışma ortamı nasıl hazırlanır?
php eğitim seti – ders çalışma ortamı nasıl hazırlanır?

PHP ÇALIŞMA ORTAMI


 • php eğitim seti ile ilgisi alakası olmayan her şeyi bilgisayarınızdan kapatın.
 • çalışma masanızda ve ya çalıştığınız alandaki kullanmadığınız her nesneyi kaldırın başka bir yere bırakın.
 • belirli bir çalışma saatine gerek yok ne zaman isterseniz(dikkat edin enerjinizi derse saklayın)
 • eğer çevrenizde çok fazla kablo var ise bilgisayarı kapatın ve etrafı düzenleyin nasıl olsa çalışma ortamınız temiz düzenli ve rahat olmalı.
 • dostlarım son olarak “sabır” Sabreden derviş, muradına ermiş. bu sözü unutmayın!

PHP İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ


php açılışı Personal Home Page“yani Kişisel Ana Sayfa iken bir süre sonra gelişerek ve daha iyi anlam kazanarak ile ” PHP: Hypertext Preprocessor” yani “Üstün Yazı Ön işlemcisi” olmuş. 

php İnternet’deki en popüler dildir. sebebi ise; rakiplerine göre çok daha iyi performans ve yapabileceğiniz onlarca seçenek ayrıca  “PHP en iyi performansı MYSQL veritabanı ve linux işletim sistemi” ile gösterir. En son sürümü PHP 5 olmasıyla beraber tamamen açık kaynaklı ve ücretsizdir.

php eğitim seti - php ne işe yarar? php ile neler yapılabilir?
php eğitim seti – php ne işe yarar? php ile neler yapılabilir?

PHP (NE İŞE YARAR? NELER YAPILABİLİR?)


php eğitim seti bitirdikten sonra içinizde bir heyecan başlar çünkü: php programlama çok geniş bir yelpazeye sahip. bundan dolayı yapacaklarımız sınırı yoktur. php eğitim seti bittiği zaman içinizdeki heyecen bundan dolayıdır. 

php eğitim seti bittiği zaman;

 • Forumlar, Makaleler, sözlükler ( Wikipediadrupal , joomla, …)
 • Içerik bulup derleyen botlar
 • Veri depolama sistemleri (Senduit, Imageshack.us, .. ….)
 • Anlık bilgi paylaşımı ( Facebook , … …)
 • İçerik yönetim sistemleri ( WordPress , Drupal, … ..)
 • Online oyunlar ( Travian , Ogame, .. ….)
 • Resimleme ve düzenleme
 • aklınıza gelebilecek her türlü botlar.. yapabileceksiniz

ve sayamadığım bir çok şey ne kadar yaratıcı iseniz o kadar kaliteli ve müthiş projeler ortaya çıkarırsınız. o yüzden php eğitim seti almamak için geçerli bir sebebiniz yoktur. bir şey daha ekleyeyim sadece php dilini biliyor olsanız dahi işsiz kalma olasılığınız hiç yok.

şimdi buraya kadar tamam ise hiç tereddüt etmeden başlayalım.korkmayın,çekinmeyin.

“bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursan, başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsın.” Konfüçyüs

 

php resmi sitesi: php.net


Like it? Share with your friends!

0
1 comment, 2 shares
RECEP AKYÜZ

2012'den bu yana farklı alanlarda projeler üretmekteyim konusu; yazılım,tasarım,kodlama,programlama olan benim başlıca ilgi alanım 2014'den bu yana tecrübelerimi 3 farklı web sitesinden yayınlayarak yeni farklı düşünen insanlara aktarıyorum.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.