Google AdSense ile Para Kazanmak


-1
-1 points
Google AdSense ile Para Kazanmak
Google AdSense ile Para Kazanmak

Google AdSense Nedir?

Google AdSense, google’a ait bir reklam firmasıdır. reklamlar sizinde sıkça haber, magazin, blog, Download sitelerinde sitenin çeşitli yerlerinde gördüğünüz reklamlardır.

“Google AdSense tüm dünyada kabul görmüş, website sahiplerinin en çok kullandığı para kazanma yöntemdir.”

peki Google AdSense ile nasıl para kazanılır?

Google AdSense ile Para Kazanmak
Google AdSense ile Para Kazanmak

adsense ile para kazanmak için en az bir site sahibi olmanız gerekir. site sahibi olduktan sonra, sitenize içerikler makaleler ekleyin. nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız wpmavi sitesinin bu yazısı size fazlasıyla yardımcı olacakdır.

evet sitenizi açtınız, seo ayarlarını yaptınız. yapmadıysanız. wordpress seo ayarları yazımda nasıl yapıldığını anlattım. bunuda yaptıysanız şimdi adsense ile para kazanmaya başlayalım.sırasıyla şunları yapın;
  1. Google AdSense sitesinden gmail hesabı ile giriş yapın. sitesine gitmek için tıklayın.
  2. sonra size sitenizin adresini girmenizi ister bilgileri girin.
  3. son olarak size bir kod verecektir, siz bu kodu kopyalayıp sitenizin <head>…</head> etiketleri arasına yapuştırın. sonra siteniz incelemeye alınır.

inceleme 1 ile 3 gün sürer. bazı durumlarda 7 günde olabilir. bir defa sitenizi onaylatırsanız; size ait olan tüm sitelere reklam ekleyebilirsiniz. (onaylanan adsense hesabınız sizin google ile iş ortağı olduğunuz anlamına gelir. ve bundan dolayı her kişi 1 adet onaylanmış adsense hesabına sahip olabir.)

peki siteniz neye göre inceleniyor?

AdSense onay sürecinde adsense’nin kendi politikaları vardır. bu politiklara buradan ulaşabilir bilgilenebilirsiniz. genel olarak kurallara değinirsek aşağıdaki gibidir.

Google AdSense ile Para Kazanmak
Google AdSense ile Para Kazanmak
  • sitenizdeki içerikler kopya içerik olmayacak.
  • cinsel içerik, ölüm, korku, zararlı maddeler ile alakalı tüm içerikler olmayacak,
  • sitenizde en az 20 makale bulunması gerekir.( bu sayı kişiden kişiye değişiklik gösterir. 150 makale ile başvurup onay alamayan kişilerde vardır.)
  • adsense politikalarında, sitenin en az 6 aylık olması lazım diye bir madde var. ben 2 ayrı hesapdan başvuru yaptım sitelerden bir tanesi 1,5 aylık diğeri 2 aylık ama kabul edildi. bu sebepden bazı istisnalar olabiliyor sebebini bilmiyorum.
  • sitenizde boş linkler spam yorumlar olmaması lazım.
  • hakkımızda, iletişim, gizlilik politikası sayfalarını mutlaka oluşturun. bu sebepden kabul edilmeyenler var. ondan dolayı bu sayfaları mutlaka oluşturun.

yukarıdaki madeler sadece birkaçı tamamına adsense politikaları yazılarını iyice okuyun. zaten çok zor değil, bütün amaç siteye gelen ziyaretçilere kaliteli içerik sunmak ve onu sitede tutmakdır.

Google AdSense ile Para Kazanmak
Google AdSense ile Para Kazanmak

bunun dışında onay alamadığınızda moralinizi bozmayın. size neden kabul edilmediğini yazarlar. düzeltip tekrar başvuru yapın.

ben ilk adsense başvurumu yaptığım zamanlarda, bu konuları hiç bilmiyordum. site kurmak, programlama, seo..vb gibi konuları hiç duymamışdım ve biraz araştırıp başvurdum.

benim kötü bir özelliğim o zamanlar yazı okumazdım hemen sıkılırdım bu konuda çok çok üşengeçtim. ki zaten başıma ne geldiyse bu kötü huyum yüzünden geldi.hep video tabi her konuda video yok peki ben kaç defa başvuru yaptım?

ben tam 41 defa başvuru yaptım. evet 41 ve en az 35. başvuruya kadar google adsense politikalarını tam okumamıştım. ne zaman okumaya başlasam cidden her defasında bırakıp kafama göre başvuru yapıyordum.

Google AdSense onayı aldıktan sonra ne olacak?

Google AdSense onayı aldıktan sonra, adsense sizi hem gmail hesabınızdan hem adsense kontrol panelinden gerekli yönlendirmeleri yapacakdır. ve reklamlarınız yayınlanmaya başlayacakdır.

nasıl para çekeceğiz?

adsense onayı aldınız ama tamamen onay almak için küçük bir adım daha vardır. o da e-pin kodu almakdır.

adsense reklam geliriniz 200₺ geldiğinde adsense hesabınızı açarken verdiğiniz ev adresine google bir zarf gönderir.

o zarf genellikle 1 hafta‘da elinize ulaşıyor. zarfın içindeki e-pin kodu adsense panelinde gerekli yere yazacaksınız ve tamamdır.

banka hesap bilgileriniz girerek herşeyi tamamlamış olursunuz. adsense paraları her ay google, belirtiğiniz banka hesabına yatırır.

 


Like it? Share with your friends!

-1
-1 points
RECEP AKYÜZ

2012'den bu yana farklı alanlarda projeler üretmekteyim konusu; yazılım,tasarım,kodlama,programlama olan benim başlıca ilgi alanım 2014'den bu yana tecrübelerimi 3 farklı web sitesinden yayınlayarak yeni farklı düşünen insanlara aktarıyorum.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.