Visual Composer Nedir?


0
Visual Composer Nedir
Visual Composer Nedir

Visual Composer Nedir?

Visual Composer, wordpress üzerinde dinamik sayfalar yapabilmenizi sağlayan wordpress eklentidir.

eklenti sayesinde herhangi bir kodlama yapmadan tasarımlarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. eklentiyi kullanabilmek için temanızın visual composer’ı desteklemesi yeterlidir. zaten halı hazırda var olan bir çok tema Visual Composer destekli şablonlar oluşturmaktadır.

bu şablonları internet üzerinden satışa sunuluyor.

eğer temanızın bu desteği bulunmuyorsa sorun değil sonradan bu özelliği ekleyebilirsiniz.

  • Haber şablonları,
  • sidebar çeşitleri,
  • Slider çeşitleri,
  • header çeşitleri,
  • footer çeşitleri…vb..gibi bir çok özellik eklenti çerisinde mevcut.

admin paneli üzerinden sayfalar kısmından Temanızın şablonunu düzenleyebilirsiniz, ayrıca; site üzerinden de düzenleyebilirsiniz. oluşturduğunuz sayfayı ara sıra WordPress ön izleme seçeneğini kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Visual Composer Nedir
Visual Composer Nedir

ama eklenti ücretli bir eklenti eklentinin fiyatını merak edenler; buradan fiyatına bakabilirsiniz. ürünü 400 bine yakın kişi satın almış ve yeni çıkan temlar her zaman bu eklentiyi destekliyor.

tabi bu eklentiye sert tepki veren geliştiriciler ve kullanıcıların sayısı bi hayli fazla forumlarda videolarda çoğu kişi bu ürünün yazarına sert tepki veriyor. peki neden? bazı kullanıcılar ve geliştiriciler sırf daha çok para kazanmak için  eklentinin sahibinin gereksiz sorunlar ortaya çıkarıyor. bu sorunlarda eklentiyi kullanan kişilerin zamanını ve emeğini çalıyor kısacası  sorunu çözmek için şablonlları para karşılığı satın alınması gerekiyor. buna karşı kullanıcılar bu sorunun para kazanmak bilerek çıkardığını söylüyor.

tabi eklentiyi kullanmıyorum ama hiç karşı değilim çünkü tecrübe sahibi değilim. eğer kullanacaksınız karar size kalmış ben objektif olarak inceleyip sunayım gerisi size kalmış. sadece bu eklenti sahibinin kurnazlıkları oyunları değil bir diğer sorun eklentinin siteleri yavaşlatması, eklenti çok çok detaylı herşey var. ama şablonlar sisteminize yük bindirir, wordpress kullananlar bilir yaptığınız her günceleme ve işlem veri tabanınıza yük bindirir.

sadece wordpress değil bütün sistemlerde bu durum aynı, ayrıca çok detaylı olması karar vermekte zorlanan insanların çok zaman harcamasına sebep olur. yakında eklentiyi kullanıp öğrenip video çekip tanıtımını yapıcam sonra kendi tecrübelerimi aktrıcam belki benimde fikirlerim değişir. bundan dolayı karar sizin.

envato market nedir?

 

 


Like it? Share with your friends!

0
RECEP AKYÜZ

2012'den bu yana farklı alanlarda projeler üretmekteyim konusu; yazılım,tasarım,kodlama,programlama olan benim başlıca ilgi alanım 2014'den bu yana tecrübelerimi 3 farklı web sitesinden yayınlayarak yeni farklı düşünen insanlara aktarıyorum.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.