Adsense Gelir Arttırma


0
Adsense Gelir Arttırma
Adsense Gelir Arttırma

Adsense Gelir Arttırma

Adsense Gelir Arttırma, Adsense geliri Arttırılabilir mi?, doğru reklam yerleşimi nasıl olur? bir çok kişi adsense gelirlerinin az olduğundan şikayet ediyor. bu sorunu adsene gelir optimizasyonu ile çözebiliriz.

adsense gelir optimizasyonu

  • Reklamları Engelleme ( Reklam İnceleme / Ad Review Center )
  • Google Analytics Analizi Yaparak Adsense Gelir Arttırma
  • Reklam Sunma Düzenleme ile Adsense Geliri Arttırma
  • Doğru Adsense Reklam Yerleşimi ile Adsense Geliri Arttırma

Reklamları Engelleme ( Reklam İnceleme / Ad Review Center )

Adsense’in bizlere sunduğu ayrıcalıklı özelliklerden bir tanesi, web sitemizde yayımlanan reklamları birebir inceleyebiliyor ve sitemizde istemediğimiz reklamları ve yayımcıları engelleyebiliyor olmamız.

Adsense Gelir Arttırma adına yapacağınız büyük bir değişimdir. verim alamadığınız reklamları engelleyin.

reklamları engelleyebilmek için;

  1. Reklamlara İzin Ver & Reklamları Engelle sekmesi altında bulunan Reklamlar ( Reklam İnceleme Merkezi ) kısmına tıklayın. Karışınıza hemen altdaki resim gibi bir ekran çıkacaktır.

    Reklamları Engelleme ( Reklam İnceleme Ad Review Center )
    Reklamları Engelleme ( Reklam İnceleme Ad Review Center )
  2. bir reklamın üzerine geldiğinizde, reklam pop up şeklinde öne çıkacak ve daha görünür hale gelecektir. Reklam bu şekildeyken, sol alt kısmında bulunan Engelle butonuna tıklayarak o reklamı engelleyebilir,

Sağ alt köşesinde bulunan genişlet butonuna basarakta açılan sayfanın sol kısmında bulunan “block this Adwords Account” butonuna tıklayarak komple o yayımcı hesabının tüm reklamlarını sitenizde engelleyebilirsiniz.

### tıklanma oranın düşük olacağına inandığınız, dikkat çekici olmayan reklamları engelleyin.

Google Analytics Analizi Yaparak Adsense Gelir Arttırma

Adsense Gelir Arttırma
Adsense Gelir Arttırma

google analiytcs özelliklerini tamamen kullanın yararlanın. google analıytcs çok gelişmiş kullanıcı takip özelliklerine sahipdir. bundan dolayı; Adsense Gelir Arttırma adına yapacağınız büyük bir değişiklikdir google analiytcs özelliklerini kullanmak.

Reklam Sunma Düzenleme ile Adsense Geliri Arttırma

2018 adsense güncelleme yaptıktan sonra çok köklü değişiklikler yapmıştır. adsense yönetim panel arayüz dahil bir çok alanda geliştimeler ve iyileştirmeler yapılmıştır.

bu sebepden, reklam sunma ve düzenleme çok kolay olmuş bunu adsense hesabınıza giriş yapıp ilgili alanlarda inceleyip öğrenebilirsiniz.

Doğru Adsense Reklam Yerleşimi ile Adsense Geliri Arttırma

Bu her sitede farklılık gösteren bir durumdur. Her site için benzer reklam yerleri ve benzer reklam modelleri farklı sonuçlar verebiliyor. ama,

adsene gelir arttırma adına ciddi adımlar atacaksanız, bunun en iyi yolu sitenizdeki ziyaretçi davranışını incelemekten geçer. bunu yapmak için istatistikleri incelemeniz gerekir.


adsense açısından size fayda sağlayacak Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ? yazımı okuyabilirsiniz.

adsense sitesi: tıklayınız


Like it? Share with your friends!

0
RECEP AKYÜZ

2012'den bu yana farklı alanlarda projeler üretmekteyim konusu; yazılım,tasarım,kodlama,programlama olan benim başlıca ilgi alanım 2014'den bu yana tecrübelerimi 3 farklı web sitesinden yayınlayarak yeni farklı düşünen insanlara aktarıyorum.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.